Autor Wątek: Jak suszyć masę solną – Suszenie masy solnej  (Przeczytany 7456 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

OPEN MOD

  • MOD
  • OPEN MINI
  • Wiadomości: 602
  • PLUSY 7
Jak suszyć masę solną – Suszenie masy solnej

Masa solna zaraz po wyrobieniu i nadaniu kształtów wyrobowi powinna być suszona. Masę solną suszy się po to aby została ona utwardzona oraz aby nadawała się do dalszej obróbki, jaką jest malowanie i konserwowanie powierzchni. O tym jak suszyć masę solną w tym temacie.

Jak suszyć masę solną – suszenie masy solnej może odbywać się na kilku rożnych zasadach. Najbardziej bezpiecznym sposobem jest jej swobodne wysychanie na wolnym powietrzu. Masę solną można położyć na kartce papieru aby wyschła – będzie to trwało dość długo i jest to zależne od grubości wyrobu z tej masy. Wysychanie masy solnej samoczynnie może trwać nawet kilka dni.

Inne sposoby to włożenie jej do piekarnika – tam należy go ustawić na małą temperaturę aby wysychanie nie było zbyt gwałtowne. Im szybsze jest wysychanie masy solnej tym większe ryzyko że może ona popękać. Piekarnik nie powinien mieć więcej niż 50 stopni.

Mikrofalówki całkowicie się nie nadają do wysuszania masy solnej, więc z nich nigdy nie korzystamy. Zdecydowanie najbardziej powolnym ale i bezpiecznym sposobem jest samoczynne wysychanie masy solnej. Jest to także opcja najczęściej stosowana.

W tym wszystkim pamiętać należy o tym aby nasza masa solna była ułożona na czymś do czego się nie przyklei – kartka papieru lub coś podobnego. Zapraszam do pozostałych tematów.OPEN - POLSKIE FORUM


 

Podobne tematy

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1673 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość
wysłana przez angelina
0 Odpowiedzi
1432 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość
wysłana przez OPEN MOD
0 Odpowiedzi
2627 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość
wysłana przez OPEN MOD